Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět

Naše škola se zapojila do celorepublikového zpětného odběru elektrozařízení, baterií a tonerů - Recyklohraní. Jedná se o školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. Ve škole jsou rozmístěny kontejnery na vysloužilá elektrozařízení, baterie a tonery. Za plnění úkolů a sběr získává škola body, které si pak ve speciálním internetovém katalogu vymění za různé odměny, charakteru výtvarných či sportovních potřeb, her, školních pomůcek, nebo také vstupenek do divadel, kin a zoo.

Více na www.recyklohrani.cz

Autor: Pavel Vyhňák (6.11.2015)