Poznávací zájezd do Velké Británie a Paříže

V sobotu 3. května se vydalo 31 žáků šlapanické základní školy na poznávací zájezd, který měl rozšířit znalosti a též ověřit jazykové dovednosti. Bydlelo se převážně v anglických rodinách v jižní části Londýna a děti mohly zažít, jaké to je bydlet v typických anglických domech, mohly ochutnat místní jídla a dozvědět se něco blíže, jak si žije běžná britská rodina.

Během dne žáci poznávali různá zajímavá místa a navštěvovali muzea a různé atrakce. V Paříži se podívali z Eiffelovy věže na krásy města, v Londýně se projeli na obřím kole, v Oxfordu navštívili slavné přírodopisné muzeum, v Brightonu se prošli po půlkilometrovém molu a v Canterbury navštívili světoznámou katedrálu. Navštívili velkolepý palác Jindřicha VIII. v Hampton Court a procházeli se po krásných zahradách malebného hradu Walmer.

Poslední den v Londýně se celý zážitek umocnil návštěvou strašidelné londýnské hladomorny, kde herci interaktivní formou představili hrůzyplné dějiny velkoměsta a žáci měli možnost všemi svými smysly vnímat historii a přitom zažít i trochu legrace a i strachu. Nejenže výkladu rozuměli, ale byli schopni i s herci komunikovat a reagovat na jejich příkazy.

Rodiny byly též velmi spokojeny s chováním a úrovní angličtiny a i my učitelé musíme všechny naše žáky pochválit za skvělé chování během celého pobytu. Doufáme, že jim tento zájezd bude příjemným povzbuzením do dalšího studia anglického jazyka.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Simona Černochová (29.5.2014)

Odebírat novinky