MŠMT - uzavření školy v termínu 18. - 23. listopadu

Vážení rodiče,

na základě krizové porady se zřizovatelem školy byla z důvodu pandemické situace ve škole podána na Ministerstvu školství žádost o změnu organizace školního roku, které bylo urgentně vyhověno.

Škola bude v souladu s § 24 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů v termínu 18. - 23. listopadu uzavřena. Nelze zajistit chod školy a prezenční výuku žáků z důvodů nemoci a nařízených karanténních opatření pedagogickým i provozním pracovníkům školy. Během této doby budeme poskytovat distanční vzdělávání (DV). Jeho forma a rozsah je v kompetenci jednotlivých pedagogů. Podle možností bude v jednotlivých ročnících poskytována i synchronní online výuka. Hlavním komunikačním kanálem zůstává Edookit, pro online výuku MS Teams.

Rodiče žáků do 10 let mají nárok na OČR (oproti ředitelskému volnu). Děti z 1. - 4. ročníků dnes obdrželi školou potvrzený formulář žádosti o OČR. Ostatním žákům do 10 let bude formulář potvrzen na základě žádosti poslané na mail antonin.sery@zsslapanice.cz nebo kancelar@zsslapanice.cz (nerozdané žádosti o OČR budou k dispozici na recepci školy v pracovní dny od 7.30 - 16.30).

Jídelna a družina budou po dobu uzavření pro žáky mimo provoz, obědy jsou všem žákům hromadně odhlášeny, výukové programy, exkurze či divadla jsou zrušeny.

Mimoškolní kroužky i pronájmy mohou i nadále využívat prostory školy, školní kroužky jsou zrušeny a účastníci budou osloveni vedoucími kroužků.

Další informace obdrželi rodiče i žáci prostřednictvím Edookitu.

Doporučujeme všem účastníkům vzdělávání nechat se během této doby preventivně otestovat PCR covid-19 testem, který je poskytován v případě dětí dvakrát do měsíce zdarma

Snad nám těch sedm dní pomůže dalšímu šíření nákazy alespoň trochu zabránit.

Děkujeme za pochopení.

PhDr. Pavel Vyhňák
ředitel

Autor: Antonín Šerý (16.11.2021)