Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V úterý 3. prosince 2019 proběhlo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii 6. a 7. ročníků a ve středu 4. prosince v kategorii 8. a 9. ročníků. Soutěž začala poslechovým cvičením v porozumění mluveného slova a pokračovala ústním přednesem na vybrané téma. Šesté a sedmé ročníky mluvily o rodině, o domově nebo škole a mém městě. Žáci osmých a devátých ročníků hovořili z výběru deseti různých témat, mezi nimiž byla i móda, sport nebo počasí a roční období. Porota sestavená ze tří učitelů anglického jazyka hodnotila především jazykovou pohotovost, bohatost slovní zásoby, výslovnost a jazykovou správnost. Všichni soutěžící se úkolu zhostili více než dobře a rozhodnout o vítězi bylo velmi těžké. Díky občanskému sdružení Kalamář si za svoje výkony mohli soutěžící odnést poukázky do papírnictví naproti Albertu ve Šlapanicích a sladkou odměnu. Našim sponzorům děkujeme a vítězům gratulujeme.

I. kategorie

1. Tereza Maňasová 7. A
2. Kateřina Kořanová 6. C
3. Tereza Svěráková 6. D, Markéta Kondlerová 7. A