Fotbal ZŠ - SŠ 2012 - 4. místo v krajském finále

Ve čtvrtek 11. 10. zamířil výběr našich fotbalistů do Blanska na krajské finále. Našimi soupeři byly hráči, kteří už studují 1. popř. 2. ročník střední školy nebo gymnázia. V prvním zápase, ještě za mlhy, jsme se střetli s Gymnáziem a OA Bučovice. Soupeř nás nepustil k vážnějšímu ohrožení branky, a tak výsledek 4:0 pro něj byl víceméně zasloužený. V tomto týmu nastoupili hráči, hrající dorostenecké soutěže moravskoslezské ligy či divize. Našim druhým soupeřem byl jasný favorit na postup SŠ Polytechnická, Brno, Jílová. Tento tým byl tvořen hráči Zbrojovky Brno nastupujících v kategoriích U16 i U17. Paradoxně začátek zápasu patřil nám a mohli jsme vstřelit první branku, ale zbrklost a nepřesnost ve vyložené šanci nás o to připravila. Výsledek zápasu hovoří za vše - prohra 0:8. Do posledního zápasu jsme nastoupili s mnoha bolavými šrámy, které si vynutily několik změn v sestavě. Gymnázium z Boskovic bylo jediný hratelný soupeř. V zápase jsme si vytvořili o mnoho více gólových šancí a byli jsme po většinu u míče, ale všechny naše šance skončili velkým nezdarem, a tak soupeři stačila jediná přesná trefa a výhrál 1:0.

Shrnutí turnaje: do krajského finále jsme se dostali jako jediná ZŠ v JMK a celkově nám patřilo 4. místo.

Poděkování: děkuji místnímu klubu SK Šlapanice za zapůjčení dresů na všechny 3 turnaje. Zásluhu na úspěchu naší ZŠ mají samotní hráči a hlavně jejich současní i bývalí mládežničtí trenéři.

PS: jako hlavní příčinu nepostupu z krajského finále bych viděl to, že naši kluci nedokázali vyhrávat hlavičkové souboje :-) viz foto.

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Antonín Šerý (18.10.2012)

Odebírat novinky