Ekoden s Kometou

Slunce, příroda, voda a hlavně hokejisti brněnské Komety, to jsou synonyma pro environmentální akci pořádanou právě hokejovým klubem Kometa Brno s názvem Ekoden s Kometou. Spolu s dalšími základními školami z Brna a okolí se naše třídy 3.D, 4.C a 5.D zúčastnily čištění Holáseckých jezer.

Děti byly rozděleny do skupin, kde spolu s paní učitelkou, asistentem a přiděleným hokejistou sbíraly a třídily nalezený odpad z okolí jezer. Zhruba po hodině hledání a proplétání se i v nejzazších keřích se všichni přesunuli na nedaleké hřiště, kde proběhlo vážení ve spolupráci s popeláři. Celkem se kolem jezer nasbíralo 350 kg odpadu.

Po odevzdání smetí a zodpovězení environmentálního kvízu čekaly na děti další atrakce. Prohlídka vozu rychlé záchranné služby, v němž si žáci mohli vyzkoušet přístroje a pomůcky pro zachraňování osob, hasičský vůz s příslušenstvím a také velmi zajímavý policejní zásah se psy. Ovšem ze všeho nejlákavější byla pro děti autogramiáda s hokejovými hráči „A" týmu Kometa Brno. Hokejisti byli natolik ochotní, že se s námi jako s jedinou školou společně vyfotili.

Při konečném vyhlášení vítězů jsme se sice neobjevili na předních příčkách, ale i přesto jsme rádi pomohli s vyčištěním v Brně vzácné přírodní památky.

Autor: Pavel Vyhňák (16.10.2015)