Distanční výuka od 14. 10.

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě nařízení vlády přechází celá škola od středy 14. 10. na distanční výuku.

Žáci byli upozorněni, že si dnes mají odnést ze školy všechny pomůcky. Ve výjimečných případech, budou mít žáci možnost v náhradním termínu po individuální domluvě s třídním učitelem zapomenuté věci vyzvednout.

Považujeme za důležité zdůraznit, že na rozdíl od uzavření škol v jarním období, je nyní distanční výuka povinná. V případě problémů či nejasností je třeba využít nabízených konzultací od vyučujících (zprávou, mailem, telefonicky, při videokonferenci...)

Distanční výuka má mnoho forem a neznamená automaticky jen výuku on-line. Dle pokynů MŠMT by synchronní on-line výuka na prvním stupni neměla trvat déle než jednu hodinu a na druhém stupni by synchronní výuka neměla přesáhnout tři vyučovací hodiny denně.

Pedagogové budou práci žákům průběžně zadávat přes Edookit spolu s dalšími organizačními pokyny. Je důležité, aby se žáci denně přihlašovali pod svým účtem na Edookit a měli tak přehled o zadávaných úkolech a termínech pro jejich splnění.

V režimu distanční výuky jsme všichni společně - pevně doufáme, že toto období je dočasné a že případné komplikace se nám podaří společně vyřešit. Pro děti je škola zavřená, ale pedagogové budou dle možností na pracovišti a podle možností k dispozici v pracovní době. Budeme se věnovat nejen přípravě materiálů pro distanční výuku. V případě potřeby nás kontaktujte (třídního učitele, vyučujícího daného předmětu, vedení školy) - pomůžeme vám, nejste na to sami!

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Antonín Šerý (18.11.2020)

Aktuality