Dietní stravování ve školní jídelně

Ve středu 26. 8. proběhla schůzka některých zájemců z řad rodičů dětí, kteří se dietně stravují, aby se seznámili s podmínkami, jak škola bude přistupovat k této problematice v nastávajícím školním roce. Schůzky se zúčastnila vedoucí školní jídelny Pavlína Legindiová, ředitel školy PhDr. Pavel Vyhňák, zástupkyně ředitele Mgr. Zora Dufková a vedoucí vychovatelka školní družiny Bc. Lenka Rabušicová.

Vedoucí školní jídelny všechny seznámila s obsahem školení metodičky školních jídelen a s ředitelem školy se rozhodli, že od září 2015 budou vařit tato dvě dietní jídla: bezlepková a bezmléčná. Pomoc a dohled nad recepturami přislíbila i nutriční terapeutka Mgr. Jana Stávková.

Podmínkou pro strávníky dietního stravování je lékařské potvrzení a písemně uzavřená dohoda o dietním stravování se ZŠ Šlapanice (formulář obdržíte u administrativní pracovnice ŠJ).

Cena odebraného oběda dietního stravování:

7 - 10 let 25,- Kč
11 - 14 let 29,- Kč
15 a více let 33,- Kč

Autor: Zora Dufková (31.8.2015)