Den se softballem

Ve středu 25. září 2019 se v rámci akce „Den se softballem" uskutečnily úvodní turnaje školní ligy ve školním roce 2019/2020.

Hrálo se na softbalovém hřišti v areálu Pod Plachtami, Brno - Nový Lískovec. Úvod patřil školní Beeballové lize (žáci 1. - 3. třída), kde družstvo ŽŠ Šlapanice hrálo dva zápasy a získalo dvě výhry, takže získali 1. místo. Byl to úspěšný start hned na začátku sezóny.

Druhým turnajem byla školní Teeballová liga (3. - 5. třída), kde byli soupeři zkušenější a naše družstvo nedokázalo vyhrát a tak z toho bylo jenom 3. místo.

Následovala školní softbalová liga (6. - 9. třída), kde byly přihlášená družstva ze čtyř škol. Družstvo ZŠ Šlapanice bylo doplněno mladšími hráči, takže jsme byly překvapeni, že jsme dva soupeře porazili a s třetím jsme uhráli remízu. Z toho bylo konečné 1. místo což byl důvod k oslavě. Všichni hráči obdrželi medaile, diplomy a poháry a patří jim velké poděkování.

Dále se v kroužku při ZŠ Šlapanice budeme zdokonalovat na další kola školní ligy, kde budeme chtít získat další medaile.

Softball Šlapanice
Ing. Milan Vodička

Autor: Antonín Šerý (4.11.2019)