Sedmáci v divadle Polárka

Ve čtvrtek 25. ledna navštívily sedmé třídy divadlo Polárka a zhlédly divadelní představení Český středověk aneb Co Kosmas nevěděl a Dalimil si vymyslel. Návštěva divadla je součástí a zpestření výuky českého jazyka. V Polárce si vzali za své heslo „škola hrou" a naše sedmáky provedly vice než čtyřmi stoletími vlády jednoho rodu na českém trůnu. Nechyběly písně a tanec, akrobatické kousky, digitální prvky, zapojení dětí do představení a hlavně pořádný, ryzí smích. Představení mělo spád, bylo přehledné a děti si ho užily. Společenské oblečení sedmákům slušelo a po návratu do školy byla i zbývající výuka těchto tříd ve svátečním duchu. Proč si to někdy nezopakovat?

Děkujeme divadlu Polárka za toto představení a všem pedagogům, kteří se podíleli na organizaci a starost o děti.

Autor: Václav Macháček (2.3.2018)