SCIO trénink na přijímačky pro 8. ročníky

Během třídních schůzek obdrželi rodiče letáčky k projektu společnosti SCIO „Trénink na přijímací zkoušky" - online testování žáků s možností zajištění doplňkových testových materiálům pro další domácí přípravu žáků.

Online testování žáků 8. tříd z českého jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů (OSP). Testy jsou připraveny podle přijímacích testů CERMAT a vycházejí z RVP (Rámcový vzdělávací program). Obsahují různé typy úloh (výběr z možností, otevřené, přiřazovací, seřazovací...). Testování může sloužit jako příprava na státní i školní přijímací zkoušky. Testování probíhá on-line v aplikaci ScioDat. Pokud si nejste jisti, zda je váš prohlížeč připraven, zkontrolujte ho.

Výhody pro žáky:

• Testy mohou absolvovat doma.
  • Seznámí se s typy jednotlivých úloh a tématy v testu.
  • Získají okamžité vyhodnocení testů po jejich vyplnění.
  • Zjistí, v čem mají mezery, a mohou si objednat cvičné sady testů za zvýhodněných podmínek.
  • Žáci (i jejich rodiče) zjistí informace nejen o stavu znalostí a schopností pro budoucí přijímací řízení, ale zejména o vhodnosti typu školy, o níž předběžně uvažují (dřív než si podají přihlášku).
  • Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami mají možnost navýšení časového limitu.

Testy:

• Matematika - 70 minut / 22 úloh
  • Český jazyk - 60 minut / 28 úloh
  • Obecné studijní předpoklady - 60 minut / 60 úloh

Termín testování: 2. 5. - 25. 5. 2018 (začátek testování bude žákům oznámen spolu s přistupovými údaji po odeslání a registraci přihlášek)

Vyplněnou návratku dle instrukcí (3. část letáku) vč. odpovídající částky peněz odevzdejte třídnímu učiteli nejpozději do pondělí 23. 4. 2018, následně škola zadává u spol. SCIO objednávku na testy a jejich zpracování. Návratku prosím vyplňte i v případě, že nebudete mít zájem testování vašeho dítěte využít, abychom měli zpětnou vazbu.

Ukázka individuální zprávy (podrobnější výsledky s tipy na zlepšení budou mít žáci k dispozici od 11. 6. 2018)

Vzor vyplněné návratky

S případnými dotazy se můžete obrátit na zástupkyni ředitele pro 2. stupeň Moniku Pantělejevovou. (tel. 544 120 306, e-mail: monika.pantelejevova@zsslapanice.cz)

Autor: Monika Pantělejevová (19.4.2018)