Prezentace cestovatele pana Kocůrka

Ve středu 27. 3. zavítal do naší školy cestovatel pan Kocůrek, aby se s našimi žáky podělil o zajímavé zážitky ze svých toulek po USA. Prezentaci shlédli žáci šestých až devátých ročníků a pro mnohé byly zážitky pana Kocůrka jistě zajímavou motivací k učení se anglického jazyka.

Cestování se znalostí jazyka je nejen zajímavější, ale i mnohem levnější a tudíž dostupnější. Mnohé věci se dají lehce zařídit přes internet jako levné ubytování i letenky. Též pronájem automobilu pro skupinu přátel je výhodnější než cestování autobusy a vlaky. Žáci si prohlédli záběry New Yorku, Chicaga a amerického středozemí, kde se nacházejí indiánské rezervace a muzea.  Dozvěděli se, že převážná většina obyvatel USA jsou křesťané a podle slov pana Kocůrka velmi milí a vstřícní lidé.

Našim žákům doporučil učit se pořádně anglický jazyk a poznat tuto nádhernou zemi osobně. Sám se seznámil osobně na svých cestách s velmi zajímavými lidmi, kteří mu byli inspirací v dalším životě. Všem se prezentace líbila a snad i motivovala do dalšího studia angličtiny.

 

tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
Autor: Simona Černochová (3.4.2013)

Odebírat novinky