Klub zábavné logiky a deskových her

Vážení studenti a rodiče, od 10. 11. 2017 bude na naší škole fungovat volnočasová aktivita Klub zábavné logiky a deskových her. Tato aktivita je součástí projektu OP VVV ZŠ Šlapanice - Šablony II a účast v ní je plně hrazena z projektu. Klub je určen pro kohokoli, kdo má zájem rozvíjet zábavnou formou své intelektové oblasti - nejsou žádné podmínky výše IQ nebo členství v jakékoli organizaci.

Věk účastníků: 6 - 16 let, pokud je žák do klubu přihlášen, je pro něj docházka povinná a jeho nepřítomnost musí být zákonným zástupcem žáka omluvena (podmínka projektu)

Lektor: Pavel Vyhňák

Termín: každý pátek od 14.00 - 15.30 začínáme 10. 11. 2017 a končíme v dubnu 2018

Obsah: rozvoj intelektových schopností v různých oblastech:

VROZENÁ LOGIKA,
VERBÁLNÍ SCHOPNOSTI,
MATEMATICKÉ SCHOPNOSTI,
PLOŠNÁ A PROSTOROVÁ PŘEDSTAVIVOST,
KREATIVITA,
DŮVTIP,
PRAKTICKÁ INTELEGENCE,
VNÍMÁNÍ,
POSTŘEH,
TAKTIKA,
STRATEGIE,
LEADERSHIP

Každá lekce bude sestavena z několika aktivit. Nejčastěji budou v úvodu řešeny skupinově hádanky, kvízy nebo hlavolamy. Poté bude následovat vybraná desková nebo společenská hra. Pro některé hry a aktivity můžeme využívat také moderní technologie - PC, tablet. Rozsah jednotlivých bloků bude také záležet na přáních a potřebách zúčastněných dětí.

Obvykle hrané hry: ACTIVITY, BANG, DOBBLE, CARCASSONE, SET, DOMINION, MÁGOVÉ Z HEXANU, ŽELVÍ ZÁVODY, DIGIT, DIXIT, CINK, ČESKO, SCRABBLE, OSADNÍCI Z KATANU, SÉRIE SMART GAMES (cca 20 různých logickýc h her - letiště, ledová kra, mumie, hrad, piráti ...)

Závazná přihláška

Autor: Pavel Vyhňák (25.10.2017)