Informace pro strávníky

Naše školní jídelna je zapojena v projektu Zdravá školní jídelna. Český systém školního stravování nám může závidět celý svět. Projekt Zdravá školní jídelna přináší rady, recepty a příručky, které ho pomáhají sladit s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě. Více informací o projektu

Ceny obědů ve školní jídelně Šlapanice platné od 1. 1. 2017

žáci 7 - 10 let 23,00 Kč
žáci 11 - 14 let 27,00 Kč
žáci 15 a více let 30,00 Kč
důchodci, cizí strávníci 68,00 Kč

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosáhnou určeného věku (šk.rok. trvá od 1.9.-31.8.).

Možnosti platby

1. Poštovní poukázkou-postžirem, bezhotovostním příkazem

Složenku dostanou žáci do třídy vždy kolem 13. dne v měsíci. Složenku a příkaz je nutno dát proplatit tak, aby platba byla připsána na účet školní jídelny nejpozději do 28. dne měsíce na následující měsíc. To znamená, že platbu je třeba provést okolo 20. dne v měsíci (výpis z pošty do školní jídelny cca týden).

2. Sporožirem

Inkasním způsobem - vždy 20. v měsíci Č.S. inkasuje přesnou částku na další měsíc. Ve ŠJ je třeba nahlásit číslo účtu, v České spořitelně číslo sběrného účtu: 101118091, variabilní symbol strávníka a dát souhlas s inkasem.

3. Trvalým příkazem

Na účet číslo: 2028485379/0800 KS 0308

žáci 7 - 10 let 506,00 Kč
žáci 11 - 14 let 594,00 Kč
žáci 15 a více let 660,00 Kč
důchodci, cizí strávníci 1 496,00 Kč

Datum splatnosti je vždy do 20. dne v měsíci na následující měsíc, vyúčtování 1x ročně. Upozorňujeme na včasnou změnu trvalých příkazů tak, aby první nová záloha přišla na účet ŠJ do 20.8., poslední záloha do 20.5.

4. Jednorázově

Ve školní jídelně lze domluvit jednorázovou platbu na půl roku nebo celý školní rok.

Důležitá upozornění

• Školní jídelna má jiné číslo účtu a jiné variabilní symboly než škola. Prosíme nezaměňovat!

• Strávník, jehož platba není do konce měsíce připsána na účet školní jídelny, má následující dny obědy odhlášeny. Oběd je přihlášen, až když dojde platba na účet školní jídelny.

Odhlášování obědů

Na druhý den lze oběd odhlásit telefonicky (tel. 544120314), přes internet, na terminálu, e-mailem (miroslava.sedlackova@zsslapanice.cz) nebo ústně v kanceláři ŠJ nejpozději do 13.00 hod.

První den nemoci lze oběd vyzvednout, ostatní dny jenutno odhlásit.

Upozorňujeme, že dle školského zákona č.561/2004 Sb.,§ 119 se uskutečňuje školní stravování žáků pouze v době jejich pobytu ve škole. To znamená, že v případě absence žáka musí být oběd odhlášen (s výjimkou prvního dne nepředpokládané absence). Podle Vyhlášky č. 107/2005 Sb., může dítě za sníženou úhradu (finanční normativ) odebrat stravu pouze první den nemoci (neplánované nepřítomnosti), jinak bude doúčtována úhrada za přípravu oběda do plné výše (tj. 7-10 let 56,00 Kč, 11-14 let 60,00 Kč, 15 a více let 63,00 Kč) a to i v případě, že stravu nevyzvednete a tzv."propadne".

Jak zacházet s čipem

• Při přihlášení ke školnímu stravování si strávník zakoupí za 100,-Kč (vratná záloha) v kanceláři školní jídelny čip.
  • Čip si uloží tak, aby jej mohl každý den v jídelně použít.
  • V jídelně u výdejního okénka přiloží čip na výdejový terminál, který na displeji v kuchyni zobrazí údaje o strávníkovi a informace, zda je oběd přihlášený a zaplacený. Potom vydá personál kuchyně stravu.
  • Je-li oběd odhlášený nebo nezaplacený, displej zobrazí zákaz výdeje stravy.
  • Stejně tak u čipu, který už byl ten den terminálem označen. Oběd vydán nebude.
  • Ztratí-li strávník čip, musí si za 100,- Kč zakoupit nový.
  • Pokud je čip poškozený (okousaný, poškrábaný, pokreslený, zlomený…), nebude vrácena záloha 100,- Kč.
  • Když čip zapomene, administrativní pracovnice jídelny překontroluje, zda je oběd zaplacený a přihlášený a vydá na ten den strávníkovi lísteček, který odevzdá u výdejního okénka.
  • Čipy, (i když všechny vypadají stejně) nejsou identické a mají zakódované informace o strávníkovi. Proto není možné si čipy půjčovat nebo jinak zaměňovat.
  • Čip je zapůjčen na celou dobu školní docházky, proto s ním zacházejte šetrně. Po ukončení stravování bude vrácena záloha 100,-Kč po odevzdání nepoškozeného čipu do jídelny.

Objednávání obědů

Strávníci mají možnost výběru ze dvou jídel

• oběd č.1 - automaticky přihlášen po uhrazení platby
  • oběd č.2 - lze objednat nejpozději do 13 hodin 2 dny předem (nepočítá se sobota a neděle) - vzhledem k tomu, že varna naší školní jídelny má s narůstajícím zájmem o stravování v naší škole již malou prostorovou kapacitu pro výrobu dvou hlavních jídel, byli jsme nuceni přistoupit k omezení počtu objednávek na jídlo č. 2 a to na max. počet 300. V případě, že bude již limit vyčerpán, zobrazí se Vám tato informace při výběru jídla.

Výběr s pomocí čipu na terminálu ve školní jídelně

V jídelně u objednávkového terminálu (OT):

1. zvolte týden
  2. přiložte čip k OT
  3. vyberte 0=odhlášení, 1=oběd č. 1, 2=oběd č. 2
  4. přiložte čip k OT - bez přiložení se volby neuloží

Výběr přes internet

Kliknutím na odkaz Online obědy v záhlaví školních stránek nebo zadáním adresy http://strav.nasejidelna.cz/0021 do prohlížeče. Pro výběr přes internet jsou nutné přihlašovací údaje, které strávník obdrží ve ŠJ u administrativní pracovnice jídelny (paní Sedláčková).

Přihlašovací údaje je každý strávník povinen chránit před zneužitím!