Adaptační kurz

Žáci šestých ročníků zažívají na 2. stupni ZŠ celou řadu zásadních změn. K těm nejvýraznějším patří množství nových učitelů a předmětů, a také zařazení nových žáků z okolních obcí do již stabilizovaného kolektivů. Adaptační kurz prostřednictvím mnoha her rozvíjejících logické myšlení a fyzickou kondici umožnil žákům poznat se navzájem v rámci netradičních situací, navíc v prostředí neobvyklém a neznámém. Uprostřed krásné přírody v malé obci Hodonín u Kunštátu, letos za zvláště vydařeného počasí, jež nám umožnilo strávit veškerý čas venku na zahradě, si žáci 6. C a 6. B druhý týden v říjnu užili spoustu legrace a zábavy. Učili se vzájemně spolupracovat, respektovat se, stanovit si pravidla a porozumět si navzájem. Rozmanitý program kvitovali s povděkem a při podvečerním zhodnocení celého dne většina z nich poděkovala třídnímu kolektivu za perfektní zážitky.

Autor: Lenka Kryčerová (22.10.2018)