Adaptační kurz 6. tříd 2017 – 2018

Adaptační kurz 6. tříd proběhl ve dvou termínech v září v Křižanově a v říjnu v Hodoníně u Kunštátu. Obou kurzů se dohromady zúčastnilo 116 dětí ze 118 žáků letošních 6. tříd. Velká účast napomohla úspěšnému průběhu adaptačního kurzu, jelikož hlavním cílem kurzu bylo začlenění nových žáků do kolektivu, prohloubení vzájemného poznání a nastartování spolupráce žáků při řešení různých úkolů. To vše se odehrávalo formou různých her.

Jak viděly průběh adaptačních kurzů samy děti?

„Užili jsme si spoustu zábavy. Dny byly krátké, protože než jsme se nadáli, byli jsme doma."

„Naučila jsem se naslouchat kamarádům."

„Myslím, že naší třídě adaptační kurz prospěl, začali jsme si víc povídat s novými spolužáky."

„Děkuji učitelům za trpělivost, že to s námi vydrželi, a za hezký program."

My učitelé děkujeme rodičům, že nás podpořili a svěřili nám své děti a dětem, že se upřímně snažili naplnit heslo adaptačního kurzu: „Spolu za jeden provaz."

Autor: Jaroslava Staňková (12.10.2017)